Home » Články » Vytvoření emailových schránek na vlastní doméně ?

Vytvoření emailových schránek na vlastní doméně ?

Emailové schránky s koncovkou vlastního doménového názvu vyžadují odpovídající hostingové služby. Cena hostingu se odvíjí od množství využitého prostoru. Pro správnou funkčnost elektronické pošty je také potřeba nastavit další parametry u DNS záznamů domény. Musí dojít ke správné autorizaci doménového názvu za pomoci doménového klíče a dalších paramtrů DKIM, DMARC, SPF. Pokud není pošta správně nastavena, končí její obsah příjemcům často ve spamu nebo jsou zprávy nedoručitelné. Jestli je váš poštovní server správně nastaven můžete otestovat na stránkách www.mail-tester.com

V poslední době je velmi populární služba Microsoft 365. Emailové schránky na vlastní doméně se dají nastavit také pro službu Gmail. Populární jsou také schránky na platformě Seznam, který umožňuje propojení s vlastním doménovým názvem.

My využíváme služby české společnosti Hosting90 a jejich balíčku pro Email90 nebo Email90 Plus. Nabízí neomezený počet emailových schránek za dostupnou cenu a 5GB celkového prostoru. Email90 Plus pak nabízí 15GB prostoru. Více informací naleznete v naší službě pro Email hosting.

Nabízíme také řešení pro rozesílání newsletterů a hromadných emailů, včetně detailního přehledu marketingové úspěšnosti. Aplikace Sendy, která je nabízena jako open-source řešení a která je kompatibilní s emailovými servery.