Web je potřeba především někde hostovat. Při provozu platíte hlavně tuto položku a to je fyzické úložiště stránek. Velmi často virtuální server umožňující provoz několika webů současně. Jeho cena se odvíjí od požadované velikosti projektů. Weby s redakčním systémem mohou zabírat až 1GB prostoru. 1GB prostoru znamená náklady cca. 1000 Kč / rok.

Další pravidelnou položkou je poplatek za doménový název. Tento poplatek se liší v závislosti na koncovce domény. Za CZ domény je to kolem 200Kč / měsíc.

Emaily s koncovkou vlastního doménového názvu vyžadují odpovídající email hosting, kde se elektronická pošta ukládá. Pro správnou funkčnost pošty je ale potřeba nastavit také další parametry DKIM a SPF u doménového názvu, kde dochází k autorizaci. Pokud pošta není správně nastavena, končí příjemcům často ve spamu.

Z hlediska marketingu existuje hned několik užitečných kroků pro zvýšení návštěvnosti stránek a pro přilákání více zákazníků. Úspěch internetových projektů často závisí už na samotném obsahu webu a samozřejmě také na výběru vhodného doménového názvu. Vyplatí se investovat čas do optimalizace struktury nadpisů, doplnění popisků a alternativních názvů, vyhledání vhodných klíčových slov a také smysluplnou propagaci virtuálního prostředí přes sociální sítě nebo pro oslovení nových zákazníků přes pravidelné informační emaily. Zkontrolovat aktuální hodnotu SEO ratingu Vašich stránek můžete na stránkách Seobility. Nejvhodnější plugin pro optimalizaci struktury WordPress webu je z našeho pohledu YoastSEO.

https://shorturl.at/nqrJ8

Nabídek pro základní e-commerce řešení je v nabídce mnoho. Můžete zvolit formu pronájmu platformy např. přes nejznámější službu Shoptet, která prodej zboží umožní již během několika kliknutí. Existují ale také méně komerční řešení umožňující provoz shopu bez pravidelných měsíčních poplatků. Plugin Woocommerce pro WordPress je zcela zdarma a umožňuje většinu doporučených funkcí. Další rozšiřující funkce shopu jsou dostupné přes řadu doplňků, které je možné zakoupit, nebo si nechat specifický plugin vytvořit.

Projekty pro chytré domácnosti dle požadavku zákazníka. Chytrou domácnost implementujeme do lokální sítě bez nutnosti připojení k internetu. Používáme řešení Home Assistant, které umožňuje integraci digitálních prvků s přenosem dat přes domácí Wi-Fi síť. Můžete si následně vybrat ze široké nabídky komponentů, které lze do správy Home Assistanta napojit. home Assistant má také konfigurovatelnou aplikaci, kde hodnoty ze senzorů můžete vidět velmi přehledně.